Şenliğe İlişkin Kurallar

ŞENLİĞE İLİŞKİN KURALLAR

1. Şenliğe, profesyonel ve amatör her düzeyde çocuk korosu katılabilir.

2. Korolar, şenlikte en az 10 dakika en çok 15 dakikalık konser ile yer alabileceklerdir. Belirtilen süre, sahnede kalış süresi olarak dikkate alınmalıdır.

3. Şenliğe katılacak korolar en fazla süre dahilinde 5 parça seslendirebilirler.

4. Koro şefleri, çalıştırdıkları eserleri, nota, ritim ve söz hatası olmayan kaynaklardan arayıp bulduklarından emin olmalıdırlar.

5. Şenliğe katılan korolar, eşlikçilerini kendileri temin edeceklerdir.

6. Şenliğe katılacak koroların, ulaşım ve konaklama giderleri kendilerince karşılanacaktır. 

7.Şenliğe katılan koroların, şef, yönetici ve üyeleri, şenliğin amacına aykırı biçimde ve diğer koroları rencide edici tavır ve hareketlerden kaçınmak zorundadırlar.

8. Ayrıca, koro şeflerinin uluslararası şenliklerde de görülebileceği ve dikkat edilebileceği gibi, sahne kıyafeti seçimine dikkat etmeleri, koronun önüne geçebilecek, izleyicilerin dikkatini dağıtacak türden bir seçim yapmamaları istenmektedir.

9. Bu bir yarışma değildir. Her koro kendi konserinde gösterdiği sanatsal özellikleriyle değerlendirilir.

10. Koroların şenlikte yorumlayacakları yapıtlara ilişkin her türlü sorumluluk kendilerine aittir. Şenlikte yasalarımızca suç sayılabilecek yapıtların seslendirilmesine izin verilmez.

11. Koroların, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili kendi seçtikleri bir şarkıyı da seslendirmeleri beklenmektedir.

12. Her koro, Afyon Kocatepe Üniversitesi MezunlarDerneği’nin hesabına 50.00 TL yatırmalıdır. Gerekli açıklamalar “Başvuru Koşulları”nda yapılmaktadır.